Підбито підсумки роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту

Ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, проведення протипожежних перевірок та командно-штабних навчань, координація роботи мобільних груп та створення Центрів безпеки громадян – на Черкащині підбили підсумки роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Результати минулорічної роботи та пріоритетні завдання на рік теперішній обговорили на нараді керівного складу органів управління цивільного захисту під головування заступника очільника області Костянтина Омаргалієва.

Торік в області, відповідно до розпорядження КМУ, Державною службою України з надзвичайних ситуацій проведено Комплексну перевірку щодо стану виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки. Загалом же, як відзначають учасники наради, з огляду на основні напрямки підготовки цивільного захисту, завдання, які були поставлені у 2017 році, в цілому виконані.

– У минулому році, завдяки плідній співпраці всіх складових єдиної державної системи цивільного захисту на Черкащині не допущено надзвичайних ситуацій, які б мали негативний суспільний резонанс, – наголосив Костянтин Омаргалієв. – Водночас жодна із надзвичайних ситуацій та подій, які трапилися торік, не залишилася без відповідного реагування рятувальників області та спеціалізованих служб цивільного захисту. Так, завдяки злагодженим діям усіх служб, вдалося ліквідувати наслідки липневої надзвичайної ситуації природного характеру. Відзначу, обласна влада приділяє увагу заходам безпеки, підтриманню стану техногенної та пожежної безпеки на належному рівні та зміцненню матеріально-технічної бази рятувальників.

Про підсумки роботи пожежно-рятувальних підрозділів області у 2017 році та завдання на 2018 рік доповів перший заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області полковник служби цивільного захисту Сергій Озеран.

«2017 рік  був для нас всіх  досить напружений, але у тісній взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування нам вдалося утримати під контролем ситуацію у сфері цивільного захисту населення та територій та не допустити резонансних подій на території області. На теренах області не зареєстровано надзвичайних ситуацій, які б мали негативний суспільний резонанс, а жодна із надзвичайних ситуацій та подій не залишилася без нашого відповідного реагування. Не допущено широкомасштабних пожеж в природних екосистемах області та збережено збіжжя урожаю 2017 року. У взаємодії з зацікавленими  службами і відомствами, під час погіршення погодних умов, своєчасно та в короткі терміни, були ліквідовані затори на дорогах державного значення та надана допомога громадянам, які потерпали від снігових заметів» – доповів Сергій Анатолійович.

Водночас, Сергій Озеран наголосив і на актуальності створення у 2018 році місцевих пожежних команд, а ті які є в наявності підтримувати в постійній бойовій готовності;

В області створені регіональний та місцеві матеріальні резерви, повідомив начальник обласного управління цивільного захисту Юрій Скоробогатов, дбають про оновлення системи оповіщення та інвентаризацію захисних споруд. Для цього залучають відповідні кошти.

Нині в області налічується 24 мобільні групи реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру. Загальна чисельність техніки мобільних груп становить 341 одиницю. Групи здійснюють чергування в цілодобовому режимі. До складу груп залучено 772 особи.

– Загалом роботу Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту можна оцінити позитивно, – відзначив Юрій Скоробогатов. – Утім, маємо попрацювати і над ліквідацією певних недоліків. Вже у жовтні буде здійснена контрольна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб Черкаської області.

Він зауважив, що серед основних цьогорічних завдань – створення Центрів безпеки громадян.

– Центри безпеки– це вже зовсім нова якість послуги, яку надає ДСНС на рівні громади, – зауважив посадовець. – Це можливість і спроможність громади повноцінно убезпечити життя своїх мешканців. Це комплексний підхід. Адже в кожному такому Центрі розміщено пожежне депо, кабінет дільничного офіцера поліції, за необхідності ФАП. Такі Центри безпеки громадян мають бути у кожній об’єднаній громаді.

Також в ході наради відбулося заохочення голів районних державних адміністрацій Грамотами ДСНС України.

Управління ДСНС України
у Черкаській області