У Черкаському районі вшановували пам’ять героїв Небесної Сотні

…Знов бачу страшную картину
З готелю снайпер у дитину
Нахабно цілився стріляти –
Прийшлося батьку прикривати

Щитом фанерним і собою
Рідного сина. А до бою
Вже готувались патріоти
Збирались перші сотні, роти…

(Т. Бурлакова)

Сьогодні, 20 лютого, у Черкаському районі пройшли комплексні меморіальні заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У селі Свидівок голова Черкаської райдержадміністрації Анатолій Яріш, а також заступник голови райради Сергій Степанюк, керівник апарату райдержадміністрації Дмитро Клименко, очільник села Світлана Вовк, представники влади й місцева небайдужа громада взяли участь в мітингу-реквієму у пам’ять про героїв Майдану та поклали квіти на знак шани їх безсмертній мужності, патріотизму і самовіддачі.

До присутніх звернувся зі словом Божим і настоятель церкви Покрови Божої матері – отець Іоан, а талановита місцева поетеса Тамара Бурлакова зачитала пронизливий вірш, присвячений Революції Гідності.

Після цього заходу голова райдержадміністрації завітав до Червонослобідської ЗОШ № 1 із робочим візитом. Розпочали зустріч зі школярами, вчителями й, звісно, директором Анатолієм Самохотовим з розмови про події 2014 року, перегляду зворушливих відеороликів, віршів про рідну Україну у виконанні талановитих школярів. Пам’ять про Небесну Сотню присутні вшанували хвилиною мовчання, а також покладанням квітів до меморіальної дошки вихованця цієї школи – Іллі Іделя, якого червонослобідчани знали як добру, щиру та шляхетну людину, а тепер – згадують як героя, що віддав життя, захищаючи право рідного народу на самобутність.

“Подвиг, – зазначив у ході заходів Анатолій Яріш, – це не обов’язково щось масштабне та грандіозне. Це – здатність хоч на хвилину пожертвувати бодай найменшою частиною того, що маєш, не чекаючи винагороди, подяки чи визнання. Ми схиляємо голови перед тими, хто покинув рідних та близьких, віддав найдорожче – власне життя – задля вільного, проєвропейського, соціального і правового майбутнього нашої держави. Вічна слава та вічна пам’ять героям, полеглим в боротьбі за волю й гідність українського народу. Слава Україні!”

Грудень 2018
« Лис