“Culture Bridges” – новий поект від Британської Ради в Україні

Culture Bridges – це нова програма, що сприяє розвитку українського культурного сектору та ефективному налагодженню зв’язків між культурними операторами та інституціями в Україні та ЄС. Сulture Bridges фінансується Європейським Союзом в межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC – мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу.

Програма фінансуватиме низку активностей, зокрема міжнародну мобільність фахівців, проекти національної і міжнародної співпраці, тренінги та ознайомчі поїздки до країн ЄС. Упродовж трьох років програми буде виділено понад 100 грантів. Серед інших можливостей, про які буде оголошено пізніше, – спільні мистецькі проекти культурних інституцій-членів EUNIC та підтримка українських та європейських інституцій, що планують подавати заявки на програму «Креативна Європа».

Перший конкурс проектів в межах програми, спрямований на фінансування проектів з мобільності та співпраці, що відбуватимуться після 1 квітня 2018 року, вже розпочато. Подальші конкурси в межах Culture Bridges буде оголошено раз на три місяці в 2018 та 2019 роках.

Програма надає гранти до 8000 євро для українських культурних інституцій із щонайменше двох несуміжних областей України на реалізацію спільних культурних і мистецьких проектів.

Проекти можуть бути присвячені широкому колу культурних і творчих секторів, зокрема архітектурі, архівній справі, бібліотекам та музейництву, художнім ремеслам, аудіовізуальному мистецтву (зокрема кіно, телебаченню, відео іграм та іншим мультимедіа), сферам матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, дизайну, музики, літератури, виконавських мистецтв, видавничої справи, радіо, візуальних мистецтв та креативних індустрій.

Проекти мають охоплювати принаймні одне із зазначених завдань:

• Підвищення обізнаності про важливість культури для економічного розвитку та соціальної єдності.
  • Стимулювання ширшої участі громадськості у культурних заходах.
  • Заохочення співпраці між організаціями громадянського суспільства (ОГС), організаціями державного сектору та організаціями приватного сектору, які працюють у культурному та творчому секторах.
  • Розвиток знань та спроможності діячів, що працюють у культурному та творчому секторах.
  • Залучати недостатньо представлені або маргіналізовані групи до культурної діяльності.
  • Вивчення різноманітності та заохочення міжкультурного діалогу через культурну діяльність.

Проект має тривати від трьох до шести місяців. 80% суми гранту для співпраці виплачуватиметься попередньо, а залишок –  після отримання відповідного звіту. Проекти можуть отримати 100% фінансування від програми, однак співфінансування до 30% заохочується і буде оцінюватися більш високо. Між тим програма не може використовуватися для отримання коштів для на співфінансування інших програм ЄС, наприклад, програм “Креативної Європи”.

Умови участі

Подача проектів відкрита лише для організацій з Україні, зокрема для організацій громадянського суспільства, організацій державного сектору та приватних організацій (також і прибуткових), що працюють у культурному та творчому секторах. Кандидати повинні мати відповідний правовий статус для отримання благодійних грантів.

Кінцевий термін подачі заявок на отримання грантів національної співпраці: 29 січня 2018. Заявка може подаватися англійською, українською чи російською мовою. Учасників повідомлять про результати до 15 березня 2018 року. Гранти необхідно використати з 1 квітня по 15 грудня 2018 року.

Завантажте детальний опис умов участі на сайті, щоб дізнатися більше про критерії оцінювання та інші положення цієї грантової категорії. Також за посиланням можна пройти курс «написання поектних заявок» (3 лекції = 20 хвилин).

Прослуховування 3 лекцій курсу допоможе готувати успішні проектні пропозиції. Після проходження курсу ви зможете визначати цілі проекту, завдання та очікувані результати, знаходити партнерів і розробляти якісні заявки.

Зворотній зв’язок із владою

«Гаряча лінія» Черкаської районної державної адміністрації:
За телефонним номером: 64-02-81
Працює з понеділка по п’ятницю o 8.00 до 17.15
Електронна пошта для ваших листів - cherkaskarda@ukr.net або 04061317@mail.gov.ua
Урядова "гаряча лінія" 0 800 507 309 www.ukc.gov.ua

Скажи корупції – НІ! 0-800-503-200 – гаряча лінія НАБУ