Тест на ВІЛ тепер можна зробити у мобільному додатку

1 грудня 2017 року в Києві презентували мобільний додаток, що тестує на ВІЛ. У цей день відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цьому році він присвячений темі «Право на здоров’я». Обізнаність щодо стану свого здоров’я, щодо свого статусу – це право на повноцінне життя, шанс зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в країні.

Головне повідомлення, яке активісти намагаються цього року донести до українців, – «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього».

«Ми спеціально розробили додаток HIV-test, адже сьогодні одна з головних проблем полягає у тому, що кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій діагноз. Мета додатку HIV-test – вивести людину з он-лайну в офлайн і спонукати пройти тест на ВІЛ в реальному житті, – каже Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ. – Тепер кожен може завантажити додаток у свій мобільний, у зручний спосіб анонімно оцінити ризик інфікування та знайти найближчий пункт тестування».

2017 рік став першим за всю історію України, коли кожен українець з ВІЛ мав доступ до лікування. Це стало можливим завдяки фінансуванню з держбюджету та донорської підтримки. Нагадаємо, що лікування ВІЛ в Україні безкоштовне.

«Зараз на лікуванні в Україні перебуває 79 949 осіб. Однак за даними ЮНЕЙДС більш ніж 100 тисяч ВІЛ-інфікованих українців ще не знають про свій діагноз. Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний, – говорить заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, – Сумна статистика підтверджує, що серед померлих 80% були молодими – 25-49 років. Вчасне тестування може виправити цю ситуацію».

Найчастіше ВІЛ передається статевим шляхом (63,8%) та через вживання ін’єкційних наркотиків (21,5%). Вчасне діагностування хвороби та старт лікування – це запорука збереження здоров’я та життя.

«Епідемія СНІДу залишається глобальною проблемою для суспільного здоров’я. Згідно з останньою доповіддю ЮНІСЕФ, у світі щогодини 18 дітей інфікуються на ВІЛ. В Україні кожного року реєструється 15 000 нових випадків інфікування, – говорить Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. – Щоденно в Україні двоє молодих людей стикаються з ВІЛ-інфекцією. У 60% випадків, люди дізнаються про діагноз занадто пізно. Інноваційні технології повинні впроваджуватися для прискорення прогресу у запобіганні поширення ВІЛ-інфекції серед дітей та молоді, а також забезпечення адекватного лікування для тих, хто живе з ВІЛ».

Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук: «Найбільш ефективний шлях подолати епідемію ВІЛ/СНІДу – залучити максимальну кількість людей до тестування на ВІЛ. Але ж доки немає доступу до лікування, сам акт тестування втрачає сенс. З цього року, коли антиретровірусна терапія закуповується і за приватні кошти, ми нарешті можемо активно промотувати тестування на ВІЛ. Кожен, хто потребуватиме лікування, зможе його отримати безкоштовно. Ми хочемо, щоб кожна людина знала свій статус та була впевнена, що в разі позитивного результату в неї є надія на гідне життя».

Онлайн-тест можна пройти на сайті HIVtest.com.ua або за допомогою мобільного додатку HIV-test, який виявить ризики інфікування й порадить пройти реальне тестування на ВІЛ у разі необхідності. Тест було презентовано у рамках національної медійної кампанії «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього», яка стартувала у листопаді 2017 року. Кампанія триватиме до 31 грудня й передбачає відеолекції та флешмобидля молоді за участю відомих осіб, просування в інтернеті та соціальних мережах, а також можливість пройти безкоштовний анонімний тест у пересувних авто-лабораторіях у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Запоріжжі.

Міністерства охорони
здоров’я України

Зворотній зв’язок із владою

«Гаряча лінія» Черкаської районної державної адміністрації:
За телефонним номером: 64-02-81
Працює з понеділка по п’ятницю o 8.00 до 17.15
Електронна пошта для ваших листів - cherkaskarda@ukr.net або 04061317@mail.gov.ua
Урядова "гаряча лінія" 0 800 507 309 www.ukc.gov.ua

Скажи корупції – НІ! 0-800-503-200 – гаряча лінія НАБУ