Президент підписав Закон «про заборону “маски-шоу”»: влада свою обіцянку виконала

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу підписав Закон «Про захист прав учасників кримінального провадження під час досудового розслідування», який був підготовлений Урядом і прийнятий Парламентом.

«Цей Закон, як його назвали «про заборону «маски-шоу». Хотів би сьогодні у вашій присутності, у цей урочистий момент підписати цей історичний документ», – сказав Петро Порошенко. Президент додав, що сьогодні було зроблено те, що не робилось роками чи навіть десятиліттями.

Глава держави нагадав про попередню зустріч із представниками бізнесу та обговорення цього питання. Він наголосив на тому, що «влада свою обіцянку виконала». «Була єдина позиція всіх силовиків про те, щоб зменшити тиск на бізнес, як реакція твердої позиції Президента України, Уряду і Парламенту. Ми тоді обіцяли вам, що в дуже короткі терміни ми зробимо все можливе для того, щоб припинити процедуру проведення необґрунтованих, незаконних, і, я переконаний, державі непотрібних, обшуків», – зазначив він та підкреслив, що це позиція всіх силових органів.

Глава держави також повідомив, що «на виконання наших вересневих домовленостей Юрій Віталійович (Луценко – ред.) підписав меморандум з бізнесом і видав внутрішню інструкцію, якою обмежив можливості для неправомірного втручання силовиків у справи бізнесу».

Президент додав, що з метою забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні обшуку Законом встановлено обов’язкову відеофіксацію. Крім цього, передбачено право особи, у приміщенні якої проводиться обшук, користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення.

Президент також повідомив, що законом встановлено заборону вилучення електронних інформаційних систем, якщо це прямо не передбачено рішенням суду, та обов’язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації.

Президент також нагадав вересневу розмову з бізнесом: «Тоді, як пригадуєте, у присутності Генерального прокурора я закликав силові органи зменшити тиск на бізнес, припинити проведення необґрунтованих та незаконних обшуків».

офіційного інтернет-представництва
Президента України

Увага!

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

Письмові пропозиції до проекту детального плану приймаються відділом регіонального розвитку, містобудування,  архітектури та житлово-комунального господарства Черкаської РДА із 09.08.2018 по 07.09.2018.

Додатки:

Увага!

Письмові пропозиції до проекту детального плану приймаються відділом регіонального розвитку, містобудування,  архітектури та житлово-комунального господарства Черкаської РДА із 27.07.2018 по 27.08.2018.

Додатки: