“Черкащина багата на таланти, і наш район – я впевнений – можна сміливо ставити в ряд перших”, – Анатолій Яріш привітав працівників культури й майстрів народного мистецтва зі святом

Для людини з талантом і любов’ю
 до праці не існує перешкод.

(Людвіг ван Бетховен)

9 листопада в Україні традиційно відзначають День працівників культури та майстрів народного мистецтва – свято, що об’єднує представників багатьох професій: композиторів і виконавців, акторів і танцюристів, художників та письменників, працівників закладів культури, державних службовців, яким підвідомча дана галузь. “Людей, що йдуть за покликом серця тернистим шляхом творчості. Людей, для  кого талант – це не пустий комплімент, а лейтмотив усього життя”, – як охарактеризував їх голова Черкаської райдержадміністрації Анатолій Яріш в ході урочистого заходу з нагоди свята (який відбувся вчора, 8 листопада 2017 року).

“Черкащина багата на таланти, і наш район – я впевнений – можна сміливо ставити в ряд перших”, – наголосив районний керманич.

І справді, адже цій галузі приділяється чимала увага. Зокрема, на даний час у нас функціонує 71 заклад культури, з яких: 33 – клубних закладів, 28 сільських бібліотек, районні організаційно-методичні центри (народної творчості й бібліотечної та краєзнавчої роботи), районна дитяча бібліотека, 5 музеїв, Червонослобідська та Мошнівська дитячі музичні школи. Діє 353 клубні формування, що налічують близько 5-ти тисяч учасників. Колективи та окремі виконавці є постійними учасниками Всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Лише цього року наші районні виконавці взяли участь у 18-ти конкурсах різного рівня, здобувши 14 дипломів. Це, зокрема, зразковий аматорський танцювальний колектив «Перлинка» села Руська Поляна, ансамбль народних інструментів та ансамбль бандуристів села Вергуни, вокальний чоловічий ансамбль «Оберіг» та народний аматорський танцювальний колектив «Свидівчанка» села Свидівок.
Брали участь наші колективи і у програмі «Мистецька палітра» на телеканалі «РОСЬ».
Учні дитячих музичних шкіл, у свою чергу, взяли участь у 18-ти Міжнародних, 22-х Всеукраїнських та 43-х обласних конкурсах, де також отримали дипломи переможців. Найбільшу кількість призових місць цього року принесла району Червонослобідська дитяча музична школа.
У бібліотечних установах району успішно працюють мовні клуби, втілюються різноманітні проекти (зокрема – «Читаюча дитина – надія нації» та «Бібліотека – громада – відкритий простір» у селі Степанки, «Сучасна бібліотека – майбутнє наших дітей» – у селі Сагунівка»), проходять засідання літературного об’єднання «Провесінь» при Руськополянській сільській бібліотеці № 1.

Невичерпного натхнення, підтримки близьких, схвалення публіки побажав Анатолій Яріш усім працівникам культури та аматорам народного мистецтва. Також із привітальним словом до гостей заходу звернулися: голова Черкаської райради Олексій Собко, начальник відділу культури і туризму Черкаської райдержадміністрації Олена Бардінова, колишній керівник цього ж відділу Людмила Морощук, голова Черкаської районної профспілкової органазації профспілки працівників культури Любов Городніченко, народний артист України Олександр Стадник, начальник відділу репертуарно-інформаційного забезпечення КП «Черкасиоблкіно» Іван Козленко. Ще одним приємним сюрпризом стало відео-привітання від сільських голів району.

За сумлінну працю, особистий внесок у розвиток культури, високий професіоналізм, відданість обраній справі працівники галузі культури й мистецтв були нагороджені Почесними грамотами.

Цього року, з лютого по вересень, проходив огляд – конкурс творчих колективів Черкаського району «Культура від села до села». «Усі працівники клубних установ та керівники клубних творчих формувань віднеслися до конкурсу відповідально, – підкреслила Олена Бардінова. – На розгляд журі були представлені дуже цікаві, професійно підготовлені, майстерно виконані виступи творчих колективів та окремих виконавців різних жанрів творчості».
За підсумками було визначено переможців: перше місце посів сільський Будинок культури ім. Івана Сльоти села Яснозір’я, друге сільський Будинок культури села Свидівок, а третє місце здобув сільський Будинок культури села Леськи. Крім того, було визначено найкращі клубні установи в окремих номінаціях: ними стали сільські Будинки культури сіл Кумейки, Степанки та Руська Поляна.
Керівникам установ-переможців очільники району вручили грамоти та цінні призи.

Та, звісно, чи обійшлося б свято без виступів найяскравіших зірок районного небосхилу? Беззаперечно ні.

Привітати колег завітали найкращі виконавці та колективи району: Василь Клименко, Марина Вергун, Олександр Москаленко, Вікторія та Іван Демченко, Олександр Стадник, Каріна Погаян, Іван Шмиголь, Михайло Зима, вокальний ансамбль викладачів Мошнівської дитячої музичної школи «Елегія», чоловічий вокальний ансамбль «Ясноград», КЗ «ЧРОМЦ НТ».

Фото:
прес-служба Черкаської РДА

Зворотній зв’язок із владою

«Гаряча лінія» Черкаської районної державної адміністрації:
За телефонним номером: 64-02-81
Працює з понеділка по п’ятницю o 8.00 до 17.15
Електронна пошта для ваших листів - cherkaskarda@ukr.net або 04061317@mail.gov.ua
Урядова "гаряча лінія" 0 800 507 309 www.ukc.gov.ua

Скажи корупції – НІ! 0-800-503-200 – гаряча лінія НАБУ