“Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”: в Україні та за її межами пишуть радіодиктант національної єдності

9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. За православним календарем це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. З нагоди цього дня щороку стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Також сьогодні традиційно звучатиме Сімнадцятий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Почути й побачити його можна буде з 12:00 в ефірі Першого каналу Українського радіо та телеканалу UA: Культура.
UA: ПЕРШИЙ покаже трансляцію заходу на офіційному YouTube-каналі.

Текст диктанту двічі читатиме у прямому ефірі його автор – доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. “В різних куточках України і за кордоном диктант пишуть і маленькі діти, і люди поважного віку, і військові училища, і державні адміністрації, і журналісти, і депутати – палітра аудиторії неймовірна. І це велика відповідальність, бо треба всім догодити в плані змісту, емоційного наповнення, посилу, пізнавальності тексту, естетичного задоволення. А це дуже непросто. Та з іншого боку текст має містити неймовірну концентрацію пунктограм і орфограм. Він не має бути легким. У змаганнях мають бути перешкоди, і їх треба долати”, – розповідає про підготовку тексту для радіодиктанту Олександр Авраменко.

Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”.

У червоному корпусі в аудиторії імені Михайла Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка писатимуть радіодиктант митці, культурні діячі, студенти, учні київських шкіл. Свою участь також підтвердив Посол Канади в Україні. Загалом планується понад 150 учасників. Серед них: телеведучий UA: ПЕРШИЙ, ведучий Євробачення-2017 Тімур Мірошниченко, письменник Василь Шкляр, філософ та політолог Володимир Цибулько, директорка Українського центру культури Світлана Долеско, директорка Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, поетеса та ведуча Злата-Зоряна Паламарчук, журналіст газети “День” Ігор Сюндюков, а також старожили Українського радіо Анатолій Табаченко, Надія Подоляко та Емма Бабчук. Ведучим локації буде відомий письменник, ведучий Українського радіо Павло Вольвач. На локації в Сєвєродонецьку працюватиме волонтерка та співачка Анжеліка Рудницька, яка цього року стала співорганізатором акції.

Окрім України, радіодиктант писатимуть в Латвії, Литві, Португалії, Словаччині, Румунії, Казахстані, Китаї, Аргентині, США та Канаді. Цього року організатори події – Українське радіо – запросили до написання радіодиктанту посольства України за кордоном, іноземні дипломатичні представництва в Україні та міжнародні культурні інституції. Загалом було надіслано 35 запрошень. У Києві локацією для спільного написання диктанту національної єдності стане головний корпус КНУ імені Тараса Шевченка, на Луганщині – в місті Сєверодонецьк. Збиратимуть охочих також регіональні радіодирекції Суспільного у Львові, Одесі, Дніпрі, Хмельницькому, Запоріжжі та Івано-Франківську.

З використанням інформації
офіційного сайту телеканалу
UA: ПЕРШИЙ

Зворотній зв’язок із владою