Кабмін удосконалив механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності осіб-учасників АТО

Кабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв постанову, якою удосконалив механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, внісши зміни до Порядку призначення та виплати зазначеної допомоги (постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 року № 336).

Це дасть змогу призначати та виплачувати одноразову грошову допомогу в таких розмірах:

членам сім’ї – 750 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року загибелі (смерті) учасника АТО;

у разі встановлення інвалідності І, ІІ або ІІІ групи – відповідно 400, 300 та 250 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено інвалідність.

Крім того, розробленим Міністерством соціальної політики актом передбачається механізм виплати суми одноразової грошової допомоги, яка належала її одержувачу і залишилася не одержаною у зв’язку з його смертю.

Виплата одноразової грошової допомоги проводитиметься з резервного фонду Державного бюджету України.

Міністерства соціальної
політики України

Зворотній зв’язок із владою

«Гаряча лінія» Черкаської районної державної адміністрації:
За телефонним номером: 64-02-81
Працює з понеділка по п’ятницю o 8.00 до 17.15
Електронна пошта для ваших листів - cherkaskarda@ukr.net або 04061317@mail.gov.ua
Урядова "гаряча лінія" 0 800 507 309 www.ukc.gov.ua

Скажи корупції – НІ! 0-800-503-200 – гаряча лінія НАБУ