У Черкаському районі пройшли командно-штабні навчання. “Безпека життя людей для нас – понад усе!” – наголосив Анатолій Яріш

Минулого тижня на Черкащині тривали командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми, у ході яких було здійснено перевірку готовності територіальних формувань цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації.

За підсумками навчань у п’ятницю, 03 листопада поточного року, відбулось розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо проведенния загального розбору командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області. До доповіді був запрошений і очільник місцевої адміністрації, де у ході навчань було продемонстровано найкращі результати – Анатолій Яріш, голова Черкаської РДА.

Нагадуємо, що у Черкаському районі командно-штабні навчання проходили на базі військової частини А 3177, розташованої в адміністративних межах села Дубіївка. Згідно з ввідними, було відпрацьовано заходи оперативного реагування на різні види надзвичайних ситуацій, у тому числі – евакуацію населення, надання першої медичної допомоги постраждалим, проведення пожежно-рятувальних робіт, локалізацію та ліквідацію лісових пожеж.
Протестували й ефективність районної системи оповіщення “ОЗОН-С”, а відтак – і методи оповіщення населення “на місцях” (шляхом застосування подвірного обходу депутатами сільських рад та їх помічників, церковного дзвону, екіпажів національної поліції з гучномовцями за встановленими маршрутами руху, засобів мобільного зв’язку). В умовній зоні виникнення НС забезпечувалась робота штабу з  ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру – для безпосередньої організації й координації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

“Цього року Черкаський район вже мав складний, але безцінний досвід роботи в умовах надзвичайної ситуації – усі ми пам’ятаємо той страшний буревій, що пройшовся Черкаською областю в липні, та гасіння пожежі на Ірдинських торфовищах, – зазначив Анатолій Яріш. – Тож такі практичні навчання у безпечних, тренувальних умовах надзвичайно корисні та актуальні в буремному сьогоденні. Адже безпека життя та здоров’я людей для нас – понад усе!”

Жовтень 2018
« Вер