ЦНАПи тепер зможуть видавати посвідчення водія і реєструвати шлюби

Сьогодні Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо розширення переліку адміністративних послуг, які громадяни України можуть отримати у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Про це повідомляють у Мінекономрозвитку України.

У першу чергу розпорядження Кабміну впорядковує чинні нормативно-правові акти відповідно до ухвалених Верховною Радою чотирьох нових Законів України. Ці закони головним чином спрямовані на децентралізацію повноважень органів виконавчої влади надавати адміністративні послуги.

Таким чином, ЦНАПи тепер зможуть:

– видавати посвідчення водія (за погодженням місцевої влади з Міністерством внутрішніх справ);

– державна реєcтрація (перереєстрація, зняття з обліку) транспортних засобів (за погодженням місцевої влади з Міністерством внутрішніх справ);

– реєструвати акти цивільного стану (за погодженням місцевої влади з Міністерством юстиції);

– дозвіл на застосування праці іноземців (без погодження);

– послуги соціальної сфери (за пропозиції Міністра соціальної політики Андрія Реви).

– Закликаю органи місцевої влади якомога швидше потурбуватися про те, щоб в ЦНАПах їхнього регіону з’явились ці послуги. Водночас, сподіваюсь Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ безперешкодно нададуть Центрам усіх регіонів можливість видавати ці документи. Ще раз наголошую: якомога більша кількість адмінпослуг має надаватися в одному місці. Люди не повинні оббивати пороги державних органів, а отримувати швидкий та якісний сервіс, – наголосив Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Всього Мінекономрозвитку рекомендує ЦНАПам надавати 106 адміністративних послуг. Як відомо, Міністерство також працює над запровадженням єдиного стандарту обслуговування в усіх Центрах. До стандартів, наприклад, належить швидкість обслуговування – 15 хвилин від входу клієнта до завершення отримання послуги.