Заява МЗС України стосовно висловлювань президента Чеської Республіки Мілоша Земана

В Україні з обуренням сприйняли висловлювання президента Мілоша Земана під час його виступу 10 жовтня поточного року на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Спроба запропонувати не тільки умиротворення агресора, але й легітимізацію анексії АР Кримшляхом «продажу» частини нашої території, є абсолютно не прийнятною для сучасної Європи. Важкоповірити, що ми це чуємо від президента країни, яка стільки страждала від Мюнхенської змови.

В умовах, коли тисячі українців загинули від рук російських окупантів, десятки тисяч українців та кримськихтатар переслідуються окупаційним режимом, ця пропозиція виходить за політичні рамки і є відвертимцинізмом.

Україна ніколи не торгуватиме своєю територією, своїми цінностями і своєю свободою.

Водночас, в Україні високо цінують вагому підтримку та солідарність Уряду Чехії та чеського народу, які проявляються в конкретних справах та  практичній допомозі. Яскравим прикладом цьому є нещодавнійвізит делегації Сенату Чеської Республіки на Донбас.

Урядового порталу