“Черкащина готова до впровадження пенсійної реформи”, – очільник області

Понад 250 тисяч черкащан отримають цього місяця підвищену пенсію. Усе завдяки пенсійній реформі. Про особливості її впровадження на Черкащині йшлося на координаційній нараді в ОДА.

На минулому тижні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», підготовлений Кабінетом Міністрів України. Напередодні його вже підписав Президент України. Цим законом передбачено низку новацій. Зокрема, йдеться про перерахунок раніше призначених пенсій; відновлення в повному розмірі виплати пенсії пенсіонерам, що працюють; збереження права на призначення пенсії за віком у 60 років для осіб, які мають повний страховий стаж, тощо. Також мінімальний розмір пенсії за віком із 1 жовтня встановлений у розмірі 1452 грн.

– Ця реформа створює справедливу систему пенсійного забезпечення, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Усі управління Пенсійного фонду області організаційно, технологічно та фінансово готові до її впровадження та перерахунку пенсій із 1 жовтня. Цей процес проводять в автоматизованому режимі. Розмір підвищення пенсій розраховують для кожного пенсіонера за документами пенсійної справи. Звертатися додатково до управління Пенсійного фонду не потрібно.

Як наголосили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Черкаській області, виплату пенсій у жовтні здійснюватимуть за двома відомостями: за основною пенсіонери отримають пенсію у старому розмірі, за додатковою – доплату. Виплату буде завершено до 25 жовтня.

– Водночас важливо й далі працювати над легалізацією зайнятості населення, з боржниками, – підсумував очільник області Юрій Ткаченко. – Від цього, зокрема, залежить і наповнення Пенсійного фонду. Мають бути задіяні всі можливі інструменти. Це питання повинне бути серед пріоритетних у місцевих керівників.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ – ТУТ.

прес-служби Черкаської ОДА