“Проведення інвентаризації – реальний шлях отримання місцевими бюджетами додаткових доходів”, – Віталій Коваль

На Черкащині завершують інвентаризацію гідротехнічних споруд, які розташовані на водних об’єктах області, та їхню передачу на баланс сільським, селищним та міським радам. Нині закінчили цей процес у 17 районах. Ще два тижні на це мають Кам’янщина, Тальнівщина та Черкаський район. Такі терміни на остаточне оформлення документації озвучив сьогодні під час засідання перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль.

Розпочали в районах проводити інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд ще з 1 березня спільно з представниками облводресурсу, Держгеокадастру Черкащини, управління цивільного захисту, управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації та інших профільних структур. Всього за цей період до обласного управління водних ресурсів надійшло 2615 актів інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічних споруд. Втім донині не проводилася інвентаризація у Золотоноші, Корсунь-Шевченківському, Смілі, Умані, Чигирині та Шполі.

Питання відсутності інвентаризації стримує нас у багатьох напрямах діяльності, пов’язаних з водними об’єктами, земельними питаннями та безпеки перебування громадян на воді та акваторії річок області, – наголосив Віталій Коваль. – Важливо мати повну інформацію про той чи той водний об’єкт: в якому він стані, хто його орендує й відповідальний за дотримання гідротехнічних умов експлуатації. Також мова йде і про можливість залучення додаткових надходжень до місцевих бюджетів податків як за оренду землі водного фонду, так і з самого водного об’єкту. Відзначу, на сьогодні таких об’єктів, які можуть стати додатковим джерелом надходжень до місцевих бюджетів, в області налічується 2,9 тисяч.
На часі питання стану гідротехнічних споруд та їхньої безхазяйності. Повний перелік органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, на території яких знаходяться безхазяйні та безгосподарні гідротехнічні споруди, необхідно надати КМУ до 1 листопада. Аби згодом ці об’єкти передали на баланс територіальних громад.

Відсутність власника ставить під загрозу руйнування гідротехнічні споруди в області, – наголосив Віталій Коваль. – Утримання гребель у належному технічному стані вимагає щоденного нагляду. Сьогодні ми спільно працюємо над розчисткою річок. Та без якісного утримання дамб, ця робота може стати даремною та завдати збитків черкащанам у разі надзвичайної ситуації на гідроспоруді.

прес-служби Черкаської ОДА