ЦВК затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року

Центральна виборча комісія (ЦВК) затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року та розподіли субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на їх підготовку і проведення. Переглянути його можна, натиснувши тут.

Зокрема, Календарним планом передбачено, що до 16 вересня включно районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад. До 20 вересня включно територіальні виборчі комісії мають утворити одномандатні, територіальні виборчі округи для проведення перших місцевих виборів.

До 18 вересня включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку можуть звернутися до ЦВК з клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах.

Окрім того, згідно з Календарним планом, 25 вересня розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах.

Подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови триватиме до 4 жовтня включно. А до 5 жовтня включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або про відмову в реєстрації.

До 11 жовтня включно ТВК повинні затвердити текст виборчого бюлетеня з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та сільського, селищного, міського голови для голосування у відповідному виборчому окрузі.

Внесено зміни технічного характеру до постанови ЦВК від 18 серпня 2017 року № 164 “Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року”.

Окрім того, під час засідання Комісія визначила на підставі відомостей Державного реєстру виборців  кількість  територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями для організації перших місцевих виборів 29 жовтня 2017 року. Їхня кількість становитиме  4 506 виборчих округів.

Також своєю постановою ЦВК затвердила Розподіли субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року на загальну суму 55 млн 138 тис. 900 гривень та на виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки і проведення цих виборів на загальну суму 241 тис. 100 гривень.

Комісія встановила факт невиконання дільничною виборчою комісією виборчої дільниці  № 320300 та Здорівською сільською виборчою комісією Васильківського району Київської області постанови ЦВК від 15 червня 2017 року № 124 “Про окремі питання діяльності Здорівської сільської виборчої комісії Васильківського району Київської області”. А також, звернулася до Головного управління Національної поліції в Київській області та передала копії матеріалів про невиконання вказаними виборчими комісіями постанови ЦВК для проведення перевірки викладених у них обставин, вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України та подальшого інформування ЦВК.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановами ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 “Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів”, та від 22 травня 2017 року № 108 “Про новий склад Київської обласної виборчої комісії”.

відділу взаємодії із ЗМІ
Секретаріату ЦВК