Прем’єр-міністр: Програма “Доступні ліки” буде розширюватися постійно, кошти в бюджеті є

Кабінет Міністрів України в рамках реалізації започаткованої в квітні поточного року загальнодержавної програми «Доступні ліки» планує постійно розширювати лінійку препаратів, які входять до програми, і бюджет на виконання поставлених завдань є. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, спілкуючись із журналістами у Херсоні.

«Програма («Доступні ліки») працює, коштів у нас є достатньо для того, щоб забезпечувати безкоштовними ліками людей, які мають хронічні захворювання. Для нас є принципово важливим дати людям можливість безкоштовно отримувати життєво необхідні ліки. Розширення переліку буде відбуватися постійно, ми хочемо розширювати спектр ліків, які ми будемо видавати для хронічно хворих українців. Головне – зберегти життя і здоров’я українських громадян, і ми будемо в це інвестувати кошти», – зазначив Володимир Гройсман.

Програма «Доступні ліки» передбачає безкоштовне виділення ліків або часткову компенсацію вартості ліків  для хронічно хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму. За період дії програми нею скористалися вже понад  3,5 млн громадян.

Глава Уряду також нагадав, що окрім програми «Доступні ліки», Уряд започаткував проект створення мережі кардіоцентрів по всій Україні, які зможуть надавати високотехнологічну допомогу при серцево-судинних захворюваннях.

За інформацією Урядового порталу