За I півріччя 2017 року понад 500 домогосподарств перейшли на електроенергію з енергії сонця

Попит населення на сонячні панелі продовжує зростати. Впродовж II кварталу цього року ще 326 сімей віддали перевагу «сонячній» електроенергії. Це на 25% більше порівняно з I кварталом цього року, коли 200 сімей перейшли на «чисту» енергію. Також, у II кварталі загальна встановлена потужність сонячних станцій приватних домогосподарств зросла на 24% та склала майже 25 МВт.

Сьогодні, станом на кінець II кварталу 2017 року, 1635 домогосподарств встановили сонячні панелі. Це майже в 4 рази більше ніж рік тому.

«На підвищений інтерес населення до сонячних панелей вплинув прийнятий у 2015 році Закон України № 514-VIII, яким встановлено та прив’язано до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками потужністю до 30 кВт. Завдяки цьому тарифу родини можуть заробляти, продаючи надлишок виробленої «чистої» енергії у мережу. У 2017 році таку електроенергію можна реалізовувати за ціною 18,09 євроценти/кВт*год», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Зазначений Закон, розроблений спільно з Держенергоефективності, став рушійною силою для розвитку сфери використання сонячних панелей в Україні. З початку дії цього Закону попит на «сонячну» електроенергію щоквартально зростав на 40-50%. Рекордні збільшення склали 77% в IV кварталі 2016 року та 85% в IV кварталі 2015 року.

Окрім Закону, є ще й інші стимули для населення долучатися до «чистої» енергії. В рамках місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», які розробляються спільно з Держенергоефективності, місцева влада Львівщини та Житомирщини передбачила фінансову допомогу родинам при придбанні сонячних панелей. Тепер мешканцям Львівської області з обласного бюджету відшкодовується 22% відсоткової ставки за кредитом на сонячні панелі, а населенню Житомирської області – 20% суми кредиту.

Управління комунікації та зв’язків
з громадськістю
Держенергоефективності

Привітання Анатолія Яріша до Дня працівників сільського господарства: ТРК “ВІККА”, програма “Село і люди”