В області успішно діє Центр розвитку багатофункціональних кооперативів

Центр розвитку багатофункціональних кооперативів відвідала на Черкащині заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. Під час робочої поїздки вона дізналася про реалізацію в області грантового проекту та оглянула кролівничу ферму в Черкасах.

Нині тут розводять до 4 тисяч кролів на рік, а саме: каліфорнійську, новозеландську, термонську та інші породи – для подальшої реалізації селекційного поголів’я, а також товарного поголів’я на м’ясо.

Нагадаємо, КП «Регіональний навчально-практичний центр розвитку багатофункціональних кооперативів» був створений за фінансової підтримки Євросоюзу в межах грантової програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Загалом вартість проекту сягає понад 600 тис. євро, з яких майже 80% – кошти ЄС, решта – з обласного бюджету.

– Завдяки цьому проекту нині на Черкащині успішно функціонує 51 кооператив, – повідомив Ользі Василівні керівник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка. – Більшість з них – кролівничі – 41, також 7 – із сушіння фруктів та 3 – з вирощування плодово-ягідних культур. У цілому ж Центр розвитку кооперативів передбачає кролівничу ферму та інформаційно-консультаційний підрозділ. На фермі розводимо маточне поголів’я, аби в подальшому безкоштовно забезпечувати ними створені кооперативи. Маю сказати, одна спеціальна 8-містна клітка, яку, приміром, одержує член кооперативу, може дати за сприятливих умов 100 кролів на рік. Увесь цей процес наразі досить активно розвивається. Наше ж завдання – допомогти на старті, аби в перспективі кооперативи навчились самостійно працювати і розвиватись.

– Розведення кролів – це насправді нішеве виробництво, як я його називаю, перспективне для розвитку промислової галузі в цілому по Україні, – зауважила заступниця міністра. – Це також запорука розвитку безпосередньо малих та середніх підприємців. У результаті, ми можемо в подальшому говорити про експорт цієї продукції за наявності відповідних сертифікатів якості, адже на дієтичне м’ясо кроля сьогодні є попит.

– Розвиток сільських територій – поміж основних напрямків Стратегії розвитку Черкащини до 2020 року, – сказав, звернувшись до Ольги Трофімцевої, перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Це – один із наших головних пріоритетів у роботі, що передбачає, зокрема, й розвиток кооперативного руху. А відтак – підвищення зайнятості на селі. Реалізація ж цього проекту дала нам змогу створити вже понад 200 нових робочих місць, а в подальшому плануємо щонайменше тисячу. Підтримкою в цьому є діюча обласна програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2020 року. У межах неї, між тим, і впроваджена грантова програма Європейського Союзу.