Голова райдержадміністрації Анатолій Яріш: «Залучення інвестицій у сільське господарство – пріоритетне завдання для районної влади та сільгоспвиробників»

У Черкаському районі проходять  жнива. Вже зібрали горох і розпочали обмолот ярого ячменю та ріпаку. Одними з перших розпочали збирання зернових на полях села Сагунівка у СТОВ Ломовате, яке співпрацює з компанією ТОВ «Євраліс Семенс Україна». Це господарство займає почесне місце у сільськогосподарській галузі району.

З метою ознайомлення з ходом жнив, перспективами майбутнього урожаю, а головне – вирішенням проблем, які найбільше турбують товаровиробників, голова райдержадміністрації Анатолій Яріш здійснив робочу поїздку у  СТОВ “Ломовате”. В ході поїздки керівник району зустрівся з генеральним директором підприємств Групи компаній Євраліс в Черкаській області  Володимиром Шварцманом, ознайомився з  технічною базою та побував на жнивному полі.

СТОВ “Ломовате” арендує 1994, 26 га  землі , де посіяно і вирощується озимої пшениці -115 га; кукурудзи на зерно – 812,26 га; ячменю ярого – 67 га; сорго – 154 га; гороху -22 га; сої – 314; соняшника – 244 га; кукурудзи кормової – 104 га; багаторічних трав – 171 га. Вже зібрано горох зерновий  –  з площі 22 га  намолотили 53 тонни продукції. А цими днями тут приступили до обмолоту ярого ячменю.

Учасники зустрічі оглянули насадження насінників кукурудзи та інших культур, високоефективну сучасну  техніку на оновленому машино – тракторному стані, офісні приміщення. На підприємстві створюють максимально комфортні умови для людей. Варто відзначити, що всі робочі місця тут легалізовані, сплачується щорічно  близько 30 млн гривень  податків, надається постійна соціальна допомога населеним пунктам та розвивається соціальне партнерство.

– Щодо перспектив на зажинок, то у нас такий технологічний рівень, що за будь-яких погодних умов дозволяє виростити високий урожай. Ми можемо компенсувати нестачу вологи у ґрунті за рахунок поливу, що застосовувалося в посушливі дні нинішнього літа. Висока технологія ґрунтообробки та всього агрономічного циклу усуває більшість ризиків. Тож є реальні плани щодо проведення збирання в оптимальні терміни та з відповідним рівнем урожайності. Більше турбує загальний стан виробництва зерна в Україні, економічні реалії. Безумовно, ми аналізуємо настрої ринку, потреби. Ми йдемо вперед, розвиваємося і щодня навчаємося чогось, знаходимо цікаві рішення на виклики часу й адаптуємося до нових умов – зазначив генеральний директор підприємств Групи компаній Євраліс Володимир Шварцман.

В успішному ході жнив учасники зустрічі переконалися, побувавши безпосередньо у полі, де молотять ярий ячмінь, при цьому налагоджено чіткий технологічний процес, задіяно високопродуктивну техніку.

– Черкаський район має  великий потенціал щодо розвитку сільського господарства. При цьому кожен керівник,  кожен фермер має усвідомити, що без прозорого залучення іноземних інвестицій, без запозичення передових новаційного господарювання – шлях до європейського ринку буде довгим. Тому завданням районної влади є створення належних умови для комфортної праці іноземних інвесторів на території району, аби розширювати сільгоспвиробництво на нові проекти. А відтак – створювати робочі місця для громадян та розвивати соціальну сферу. Також усі орендарі мають працювати в рівних умовах, виконуючи всі вимоги чинного законодавства. – наголосив голова райдержадміністрації Анатолій Яріш, аналізуючи  робочий візит.

Тож за підсумками візиту дано відповідні доручення щодо виконання вказаних завдань.