Президент вніс на розгляд парламенту пакет законів щодо скасування е-декларування антикорупційних громадських організацій

Президент Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради України проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги», інформують на офіційному веб-порталі Глави держави.

Напередодні ці проекти презентовано під час зустрічі з представниками громадських організацій.

Президент також підкреслив, що розраховує на підтримку цих документів парламентом у першому читанні ще на цій сесії. Він зазначив, що зауваження та пропозиції від громадських організацій можна буде внести під час підготовки законопроекту до другого читання.

Низку зауважень, висловлених громадськими організаціями, було враховано за результатами зустрічі.

Петро Порошенко підкреслив важливість об’єднання зусиль з громадськими організаціями для досягнення позитивного результату.

Глава держави також подякував Заступнику Глави Адміністрації Президента Дмитру Шимківу за роботу над проектами та багато консультацій, проведених із міжнародними партнерами, представниками країн Великої сімки та ЄС. За його словами, в законопроектах було враховано європейський та північноамериканський досвід у питаннях діяльності громадських організацій та їхнього публічного звітування.

Заступник Глави АПУ Шимків наголосив, що законопроектами запропонована прозорість громадських організацій і тих фізичних осіб-підприємців, хто отримує напряму кошти донорів – міжнародну технічну допомогу. Він також підкреслив, що публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без огляду на спеціалізацію та джерела доходів. Однак звіти стосуватимуться виключно діяльності організацій і не будуть містити інформації стосовно власності чи будь-якого майна цих організацій або їх посадових осіб.

Дмитро Шимків наголосив, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов’язання фізичних осіб – представників громадських організацій подавати звітність у рамках е-декларування, як передбачено законом «Про запобігання корупції».

Виконавчий директор громадської організації Transparency International Україна Ярослав Юрчишин подякував Президенту за таку ініціативу і додав, що це був довгоочікуваний крок. Він зауважив, що громадські організації готові долучитись до доопрацювання законопроекту між першим і другим читанням та наголосив на важливості створення умов для відкритості діяльності громадського сектору.

Голова Правління Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко відзначив позитивність встановлення однакових правил, незалежно від напрямку діяльності організації. «Це зменшує шанси на вибіркове застосування цього закону», – вважає він.

Голова Правління фонду «Відродження» також додав, що розробка такого законопроекту – це рух у правильному напрямку і якщо загалом оцінювати проект, то його не можна трактувати як погіршення діяльності громадських організацій.

За інформацією прес-служби ОДА