У 2016 році перевірки малого та середнього бізнесу проводились 20.07.2016 в с. Думанці, с. Чорнявка, с. Вергуни; 21.07.2016 в с. Р. Поляна; 26.07.2016 в с. Дубіївка, с. Ірдинь, 27.07.2016 в с. Сагунівка, 03.08.2016 в с. Мошни, с. Байбузи.

Перевірено тіньову зайнятість у 82  cуб’єктів підриємницької діяльності,  із них у 35 виявлено 124 особи, які працювали без оформлення трудових відносин. Про всі випадки виявленої тіньової зайнятості повідомлено Управління Держпраці в Черкаській області.

Розпорядженням райдержадміністрації від 21.02.2017 № 49 утворена міжвідомча робоча група з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

У зв’язку із змінами щодо порядку здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю 18 та 25 січня 2017 року до райдержадміністрації на два засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення запрошено 60 приватних підприємців, у яких під час здійснення перевірок робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у 2016 року виявлені неоформлені працівники.

У період з березня по травень 2017 року проведено 3 засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих  на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засідання робочої групи запрошено 37 підприємців, які у звітах до управління Пенсійного фонду та Податкової інспекції  мають виплату заробітної плати нижче мінімального розміру. З 24 керівниками підприємств  проведено інформаційно-роз’янювальну роботу щодо виплати мінімальної заробітної плати. У процесі спілкування з бізнесом з’ясовано, що мінімальнва заробітна плата дотримується, але частина працівників працює неповний робочий день.

У березні-червні 2017 року членами міжвідомчої робочої групи з питань легалізації зайнятості населення проведено 4 виїзди щодо проведення моніторингу діяльності суб’єктів підприємництва у населених пунктах району. На 2017 рік заплановані щомісячно.