Відбудеться просвітницький проект “Холодноярська Проща”

Проводиться  робота над широкомасштабним духовно- просвітницьким проектом “Холодноярська Проща”.
Проект приурочений до державного свята Хрещення Київської Русі Хрестителем Рівноапостольним князем Володимиром та вшанування подій Української революції 1917-1921 років.
Проект проходить під гаслом: “Одне Хрещення – Єдина Церква і Єдина Держава”.
Проект «Холодноярська Проща» стане новим способом паломництва патріотичного, активно налаштованого населення України, військовослужбовців ЗСУ та членів їх родин до колиски державотворення, місць заснування визвольних національних рухів та осередків, місць єднання Української Нації.
Проект розпочнеться з м. Києва за участю Учасників Проекту в хресній ході від Свято-Володимирського патріаршого собору до пам’ятника рівноапостольному князю Володимиру 28.07. 2017
Мета Проекту:
– реабілітація військовослужбовців – ветеранів АТО та психологічна допомога їм повертатися до цивільного життя;
духовно-патріотичне виховання українців, що переселилися зі Сходу України, втікаючи від війни, перетворення їх на свідомих державно-орієнтованих громадян з активною патріотичною позицією;
– піднесення статусу державного свята Хрещення Київської Русі на більш високий рівень.

Учасники Проекту:
– військовослужбовці та ветерани Збройних сил та інших військових формувань України;
військові священики УПЦ Київського Патріархату; священики УПЦ Київського Патріархату з усієї України; переселенці зі Сходу України та їх сім’ї;
– громадські організації, громадські рухи, Українські спілки;
студенти Православних Богословських Академій УПЦ Київського Патріархату в якості волонтерів;
студенти ВНЗ з усієї України в якості учасників та волонтерів.
Концепція Проекту:
«Холодноярська Проща» це – православне паломництво для військових та цивільних, патріотично-налаштованих громадян усіх вікових категорій України та українських діаспор за кордоном, данина традиціям побожних козаків та повстанців – захисників Вітчизни, які здійснювали православне паломництво до Святих місць. Саме тому, місцем паломництва не випадково обрано Чигиринщину (Холодний Яр) – колиску відтворення державності у 16-му ст., серце визвольної боротьби, символ Свободи, Незалежності і об’єднання Української Нації на демократичних засадах.
«Холодноярська Проща» має стати міжнародною, всеукраїнською, щорічною, унікальною традицією Української Православної Церкви Київського Патріархату та патріотично налаштованого населення України, православних українських діаспор всього світу та символом єднання Нації.
Девіз Проекту – «За мир – молимося, єднаємося, боремося, перемагаємо!».
Запрошуємо жителів району взяти активну участь у реалізації Проекту.