Залучення додаткових ресурсів до бюджету, легалізація заробітної плати та впровадження заходів енергоефективності – першочергові напрямки нашої спільної діяльності на благо району. – голова райдержадміністрації Анатолій Яріш.

29.05.2017 відбулося засідання колегії Черкаської районної державної адміністрації,  яке провів  голова РДА Анатолій Яріш. Варто відзначити, що пройшло воно у формі дієвої розмови зацікавлених у подальшому розвитку району відповідальних осіб.

В ході засіданні розглянуто підсумки виконання місцевих бюджетів району за I квартал 2017 року, стан підготовки до літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2017 році, підсумки проведення комплексної перевірки стану архівної справи і діловодства у районі та роботи архівного відділу райдержадміністрації Державним архівом Черкаської області, а також підсумки проведення опалювального періоду 2016 2017 року в населених пунктах району і завдання щодо підготовки до нового сезону.

Начальник фінансового управління Ганна Шокот поінформувала про зростання темпів виконання місцевих бюджетів району. Так план по доходах місцевих бюджетів Черкаського району (без трансфертів) за 3 місяці 2017 року виконано на 126,9 відс., понад план надійшло 8601,1 тис.грн. Темп зростання доходів бюджету району до аналогічного періоду минулого року становить 141,4 відс.

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 36231,5 тис.грн. власних та закріплених доходів. Рівень виконання планів по доходах забезпечено на 124,8 відс. (понад план надійшло 7209,6 тис.грн.). В порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходів надійшло на 10404,5 тис.грн., або 40,3 відс. більше.

Доходи загального фонду районного бюджету становлять 16730,3 тис.грн., що на 1633,6 тис.грн., або на 10,8 відс. більше плану, а в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – на 5363,8 тис.грн., або на 47,2 відс. більше.

Доходи загального фонду сільських бюджетів становлять 19501,3 тис.грн., що на 5576,0 тис.грн., або на 40,0 відс. більше плану, а в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – на 5040,7 тис.грн., або на 34,9 відс. більше.

Виконання затверджених радами завдань з доходів загального фонду забезпечено всіма місцевими бюджетами.  Проте, є низка проблемних питань, на яких акцентував  голова райдержадміністрації Анатолій Яріш.

– З метою мобілізації додаткових ресурсів до загального фонду місцевих бюджетів району прошу вжити заходів щодо зменшення обсягів податкової заборгованості з платежів до місцевих бюджетів та забезпечити ефективну роботу робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.  – наголосив керівник району.

Щодо  стану  підготовки до літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2017 році доповів начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Бовт. За наведеною ним  інформацією  у 2016 році послугами з оздоровлення було охоплено 3074, з них оздоровлено 1024 дитини, що становить 13,5 відсотків від загальної чисельності, відпочинком охоплено 2078 дітей, що становить 27,1 відсоток.  За 2016 рік до оздоровлення дітей пільгових категорій долучилось  лише 50 відсотків сільських рад, тож у нинішньому році цю роботу слід активізувати. Начальника відділу освіти Людмила Григорчук  поінформувала  про стан готовності освітянської галузі та закладів до літнього відпочинку дітей.

Підсумовуючи розгляд  даного питання, голова райдержадміністрації  Анатолій  Яріш зауважив,що основним чинником якісного оздоровлення  дітей   є вчасне та повне фінансування. Тому слід детальніше проаналізувати ситуацію  та залучити додаткові можливості для збільшенні відсотка оздоровлення та відпочинку дітей, продовжити роботу щодо залучення позабюджетних коштів на оздоровлення та відпочинок підростаючого покоління району.

Про підсумки проведення опалювального періоду 2016/2017 року в населених пунктах району і завдання щодо підготовки до нового сезону доповів начальник управління економіки райдержадміністрації Володимир Гуня, який зазначив, що в  цілому опалюваний сезон 2016-2017рр. був розпочатий вчасно згідно розпорядження Черкаської районної державної адміністрації № 291 від 06 жовтня 2016 року та пройшов стабільно. До початку опалювального періоду 2017-2018 року проводиться робота  по забезпеченню підготовки об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства до стабільної роботи в осінньо-зимовий період.

– Для того, щоб наступний опалювальний сезон пройшов успішно, треба працювати над впровадженням заходів з енергозбереження та енергоефективності.  Для цього слід розробляти та втілювати в життя відповідні проекти, співпрацювати  з різними фондами і ця робота вже на часі.

Впровадження заходів енергоефективності дасть можливість зекономити кошти, які будуть направлені на розвиток матеріально – технічної бази Розпорядженням районної державної адміністрації  від 3 квітня 2017 року №108 «Про закінчення опалювального сезону 2016 – 2017 років» відповідальним виконавцям (керівникам об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства району) визначені завдання щодо необхідності вже зараз розробити плани заходів щодо підготовки до опалювального сезону 2017-2018 року та забезпечення підготовки газового обладнання до нового опалювального періоду. Рекомендую включити до них заходи по енергозбереженню та використанню альтернативних видів палива. Актуальною є також підготовка котелень Черкаського району комунальним підприємством теплових мереж до опалювального сезону 2017-2018 року. Тож заходи – по енергозбереження та енергоефективності знаходяться на постійному контролі. – підкреслив Анатолій Яріш.

Про підсумки проведення комплексної перевірки стану архівної справи, діловодства у районі та роботи архівного відділу райдержадміністрації повідомила начальник архівного відділу апарату районної державної адміністрації Валентина Ямборська.

З  кожного питання, що розглядалися на колегії райдержадміністрації, прийняті відповідні рішення з урахуванням висловлених на засіданні пропозицій.