Оздоровлення означає здорові діти

Стан підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей у Черкаському районі

Одним із найважливіших завдань місцевих органів виконавчої влади у сфері соціального захисту дітей, є реалізація права на оздоровлення та відпочинок, що вимагає комплексного підходу до надання дітям оздоровчих послуг, належної підготовки, своєчасного відкриття  та забезпечення усього  необхідного для роботи  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку пришкільних таборів.

Показник загальної кількості дітей шкільного віку в Черкаському районі за статистичними даними другий серед міст та районів області (7567 дітей). У 2016 році послугами з оздоровлення та відпочинку оздоровчими послугами було охоплено 3074, дитини.

За 2016 рік до оздоровлення дітей пільгових категорій долучилось половина  сільських рад району. Першочергово оздоровлювалися діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування,   діти-інваліди , діти із багатодітних та малозабезпечених родин, талановиті та обдаровані діти; діти які перебувають на диспансерному обліку із них стаціонарно, діти внутрішньо переміщених осіб , діти учасників АТО.

У нинішньому році Черкаською районною державною адміністрацією затверджено розпорядження  № 146 «Про підготовку та проведення оздоровлення, відпочинку дітей, учнівської молоді влітку 2017 року» та створено штаб з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення і відпочинку дітей, учнівської молоді влітку.   Проведено робочу нараду штабу, де головними питаннями  були проблема підвищення показника чисельності дітей в кампанії відпочинку внаслідок роботи тільки одного табору на базі школи, фінансування, координація всіх відділів і служб відповідальних за оздоровлення.

Тож цього року запланован оздоровлення і відпочинок не менше 65 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку, в тому числі 100 відсотків дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.  А для цього вжити заходів щодо створення оптимальних умов для безпечного та ефективного перебування дітей у закладах оздоровлення і відпочинку, недопущення скорочення кількості дітей, які потребують оздоровлення, порівняно з літнім періодом 2016 року, та забезпечити охоплення послугами оздоровлення і відпочинку дітей шкільного віку не менше 70 відсотків.

Важливим моментом у оздоровчій кампанії є сприяня залученню в установленому порядку коштів фондів, підприємств, установ, організацій для фінансування заходів з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.

Питання оздоровлення і відпочинку є важливим, оскільки діти – наше майбутнє і воно потребує інвестицій громадськими коштами вже зараз. Оздоровлення» – означає здорові діти. Здорові діти – здорова нація.