Екологічні проекти, що реалізовуватимуться в області цього року, розглянули в ОДА

Черкаський район презентував п’ять проектів.

Понад 3 десятки природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету, розглянули сьогодні в ОДА. Це відбулось в ході засідання комісії з оцінки та конкурсного відбору під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля.

Віталій Володимирович наголосив на тому, що пріоритетними є саме ті проекти, що мають змістовну екологічну складову, покращення стану навколишнього середовища, передбачають природоохоронний ефект, а також мають найбільший відсоток співфінансування з місцевих бюджетів.

– Нагадаю, рішенням обласної ради передбачено, що 50 % загального обсягу коштів на природоохоронні заходи розподіляється відповідно до конкурсного відбору проектів та заходів на умовах спів фінансування, де, частка місцевих бюджетів, за рішенням депутатського корпусу, має становити не менше 10 %. Загалом же на реалізацію проектів цього року передбачено 14 088,1 тис. грн, – зауважив перший заступник.

Під час зібрання члени комісії заслухали заявників, котрі мали змогу презентувати подані ними проекти на конкурс, зокрема, з Уманщини, Звенигородщини, Черкаського району та ін. Поміж основних напрямків: відновлення гідрологічного режиму річок у районах області, реконструкція каналізаційних мереж, вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами в селах та селищах, облаштування пунктів для безпритульних тварин та ін.

Чергове засідання комісії відбудеться на наступному тижні. Під час нього оголосять остаточні результати відбору проектів.