Німецькі колеги презентували роботу міських комунальних підприємств та охорони навколишнього середовища району Гота

В рамках перебування німецької делегації з району Гота (Німеччина) відбулась презентація матеріалів про роботу міських комунальних підприємств та охорони навколишнього середовища. В презентації взяли участь керівники району, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники комунальних підприємств районної ради та керівники управлінь і відділів райдержадміністрації.

Про роботу міських комунальних підприємств коротко доповів учасникам зустрічі керівник відділу комунальних послуг Норберт Кашек. Він зазначив, що в місті Гота нараховується біля 900 малих підприємств, які займаються енергозабезпеченням. Ці підприємства являються одними із прибуткових.

Річний товарооборот таких підприємств складає 6,0 млн. євро за рік. В Німеччині є ринок газу та електроенергії. Тільки у місті Гота працює близько 150 продавців газу та електроенергії. Але на думку німецького фахівця, це дуже складний та кропіткий процес, до якого йшли не один рік.

Муніципальні підприємства в свій розвиток за рік вкладають близько 3 — 4 млн. євро.

Також обговорено презентаційні матеріали охорони навколишнього середовища. Як зазначив, керівник відділу комунальних послуг мета — охорона клімату від забруднення різними атмосферними викидами підприємств.

В місті Гота розроблено план дій з охорони клімату та навколишнього природного середовища, до якого для його покращення залучено населення та розроблено Програму дій «Agenda 21” за моделлю сталого економічного розвитку. В най блищі 5 років Німеччина планує відмовитися від атомної енергетики, а через 10 років від вугілля, перейшовши на відновлювальну енергетику, таку як сонячна.

Над цим сьогодні працюють німецькі фахівці. В Німеччині давно вже не купиш просту електролампочку, тільки продаються енергозберігаючі.

На завершення зустрічі голова районної ради Олексій Собко подякував представникам німецької делегації за змістовні презентації та підкреслив, що кожна така зустріч тільки піде на користь та обізнаність європейському досвіду.