МХП профінансує 24 бізнес-проекти черкаських селян

Взяти участь у конкурсі можуть жителі села, які за умовами конкурсу повинні зареєструватися як ФОПи, ПП чи як фермерське господарство, сільськогосподарський кооператив тощо. Також приймаємо заявки і від дрібних фермерів, підприємців, – говорить Рекун.

У Черкаській області стартує конкурс мікрогрантових проектів для сільських громад «Село. Кроки до розвитку». Цього року його географія розширилась. На 24 гранти по 40 тисяч гривень кожен можуть претендувати у Черкаському, Чигиринському, Городищенському, Канівському, Корсунь-Шевченківському та Катеринопільському районах. Під час прес-заходу, який відбувся 25 квітня, у вівторок, організатори розповіли про умови, етапи та особливості конкурсу.

Нагадаємо, вперше отримали мікрогранти жителі сіл трьох районів області у минулому році. Тоді замість 9 очікуваних бізнес-проектів Миронівський хлібопродукт профінансував 10.

– Торік конкурс виявився успішним. Ми зрозуміли, що такий поштовх важливий для селян, тому цього року сподіваємося, що вдасться реалізувати 24 найкращі бізнес-плани. Конкурс вже вийшов за межі Черкащини. Тепер реалізувати його спробують ще й  у п’яти районах Вінницької області, –  наголосила  директор департаменту зі зв’язків із громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності компанії «Миронівський хлібопродукт» Альона Кузьменко.

Про цілі та завдання проекту розповів директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олег Васецький. Каже: це важливий проект, який зміщує акценти із соціальної сфери, в яку звикли інвестувати роками підприємці, що працюють на певній території, на людину.
– Ми не забуваємо, як і решта сільгоспвиробників, про школи, дороги в населених пунктах, але поряд із цим ми хочемо дати шанс реалізувати свій, хоч і маленький бізнес, підтримавши його на старті, – каже Олег Васецький.

– Ми даємо людям не просто гроші, а насамперед – можливості. Власне це і є суть  проекту, спрямованого на покращення фінансового становища як конкретної людини, так і села в цілому. Ми знаємо, що не кожен проект запрацює. Це як із зерном: не з кожного проросте пагінець, який потім заколоситься. Партнер конкурсу, виконавчий директор ресурсного центру АНГО Анатолій Рекун розповів про умови конкурсу та його етапи.

– Взяти участь у конкурсі можуть жителі села, які за умовами конкурсу  повинні зареєструватися як ФОПи, ПП чи як фермерське господарство, сільськогосподарський кооператив тощо. Також приймаємо заявки і від дрібних фермерів, підприємців, – говорить Рекун.

Мета проекту, як і торік, – створити бізнес-план, який має як комерційну складову (отримання прибутку), так і соціальну (створення робочих місць, надання допомоги місцевим освітнім закладам, проведення навчань чи тренінгів серед населення тощо).

Для участі у конкурсі потрібно до 30 червня 2017 року написати бізнес-план та подати його на розгляд. Організатори обіцяють підтримку для населення. Так, у кожному районному центрі будуть проведені семінари-тренінги, щоб пояснити людям, як писати бізнес-план. Окрім того, зразки успішних бізнес-планів обіцяють опублікувати на сайті ресурсного центру АНГО.
Етапи проекту:

1. Тренінги (травень 2017).
  2. До 30 червня учасники отримують консультації.
  3. З 30 червня до 15 липня працює експертна комісія, яка проводить попередню оцінку бізнес-планів за критеріями.
  4. Із 17 по 24 липня працює комісія з відбору, яка проводить співбесіди з учасниками. Остаточно ухвалюється рішення, кому з учасників надати грант.
  5. Перерахування коштів.
  6. Кінцева зустріч з переможцями.

З конкурсною документацією та умовами участі в конкурсах ви можете ознайомитися на сайті АНГО.

За додатковою інформацією звертайтеся: Анатолій Рекун, виконавчий директор ЧОГО «Ресурсний центр АНГО».

Контакти:

+38 (0472) 37-00-75,