Зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

21.04.2017
Посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виявлення соціальних проблем та їх шляхи вирішення — саме про це йшла мова за «круглим столом», який пройшов в управлінні Пенсійного фонду України в Черкаському районі 20.04.2017 року.
У засіданні взяли участь начальник управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Валентина Велько, голова Черкаської районної громадської організації «Чорнобиль України» Володимир П’ятов, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Тетяна Хилик та голови осередків спілок Чорнобильців Черкаського району.
Відкрила засідання Валентина Велько. Вона повідомила, що пенсійними виплатами в районі забезпечено понад 24 тис. пенсіонерів, з них 803 — учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи. Пенсію по інвалідності отримують 183 потерпілі.
Валентина Іванівна подякувала представникам громадських організацій за тісну співпрацю із управлінням Пенсійного фонду, наголосила, що працівники управління будуть надавати їм всіляку підтримку з пенсійних питань.
До учасників зібрання  звернувся голова Черкаської районної громадської організації «Чорнобиль України» Володимир  П’ятов. Серед основних питань які порушувались на засіданні були питання пенсійного забезпечення, виплата заборгованості за рішеннями судів та зміни до Закону в частині утримань із пенсій працюючих пенсіонерів-ліквідаторів. Перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Тетяна Хилик поінформувала присутніх про стан пенсійного забезпечення цієї категорії осіб та перспективи підвищення пенсії у 2017 році. Роз’яснила основні зміни в пенсійному законодавстві та наголосила на можливості отримання роз’яснень з питань пенсійного забезпечення за телефоном „гарячої лінії» та за допомогою Скайп-зв’язку та веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.
Учасники заходу з болем згадали трагічну сторінку нашої країни. Голова осередку спілки Чорнобильців Черкаського району Петро Гурін виконав авторську пісню «Обпалене крило».
Наприкінці «круглого столу» учасники заходу обмінялися  думками та  отримали брошури на теми: «Про пенсійне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Законодавчі зміни у пенсійній системі з 1 січня 2017 року».