Педагоги району обговорили проблеми, поділилися досвідом та намітили першочергові завдання на новий навчальний рік

1-2   Традиційно перед початком нового навчального року,  освітяни Черкаського району збираються разом, щоб обговорити проблеми, поділитися досвідом  та результатами роботи. Так 30.08.2016  у будинку культури села Червона Слобода проведено працівниками освітньої галузі  професійний форум – педагогічну конференцію, у ході якого підведено підсумки вчительської праці за минулий рік та окреслено плани на майбутнє, а саме: що першочергово слід зробити, аби реалізації концепцію «Нової української школи»на теренах району. Урочисто в дружний освітянський колектив району було прийнято 20 молодих педагогів.

Перед учасниками конференції виступив заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк. У своєму вітальному слові він, зокрема, зазначив:

– Насамперед хочу подякувати усім  педагогічним колективам, які доклали максимум зусиль, щоб  заклади освіти були підготовлені до нового навчального року і гостинно зустріли дітей. Попереду на нас чекає велика робота. Зважаючи, що рівень освіти є одним із важливих чинників соціально-економічного розвитку регіону, районна влада приділяє постійну увагу  вдосконаленню цієї галузі. у всій багатогранності її складових. Переконаний, що спільними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та працівників освітянської галузі ми здатні повною мірою реалізувати поставлену мету – створити в районі систему доступної та якісної освіти, забезпечити належні умови для самореалізації особистості кожного школяра.

Цьогорічний початок навчального року проходить у великий і складний для нашої Вітчизни час. Коли на Сході наші патріоти героїчно обороняють цілісність держави, працівники освітньої галузі здійснюють значний внесок у підтримку української армії. А наших дітей вони  навчають бути справжніми свідомими патріотами.

Яскраві, творчі, ініціативні особистості – саме такі вчителі працюють у Черкаському районі. Покладаюся на ваші мудрість, професіоналізм і терпіння. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед сучасною українською освітою та наукою, зокрема покращення якості освітніх послуг. Адже завдяки вашій щоденній праці твориться майбутнє країни.

Від усієї душі бажаю вам злагоди, добра, натхнення, задоволення від результатів своєї роботи, щоб кожен ваш день був  сповнений радістю, щастям та теплом людської подяки за добрі справи. Хай цей навчальний рік стане роком нових професійних досягнень, наукових відкриттів та особистих звершень, а життя виставляє лише гарні оцінки.

Успіхів Вам у праці на благо рідного Черкаського району та незалежної Української держави.

Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк та голова районної ради Олексій Собко вручили педагогічним працівникам,  які втілюють передовий педагічний досвід, почесні грамоти.

Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік ознайомила присутніх начальник відділу освіти райдержадміністрації  Людмила Григорчук. Її доповідь супроводжувалася слайдами та відеороликами.

– Освіти сьогодні переживає етап активного реформування. В умовах реалізації концепції «Нової української школи» проблеми освіти і виховання стають ще актуальніші й виходять на перший план.  Учитель на уроці повинен стати  організатором обставин, в яких учень, використовуючи всі спільні напрацювання, веде самостійний пошук. Важливо не давати учням готові знання, а підвести до проблеми, створити ситуацію успіху, заохотити, формувати мотиви навчання.

Базові компоненти, які визначені у формулі «Нової школи» передбачають нову структуру школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя. 2015 – 2016 навчальний рік був роком роздумів, обговорень, дискусій: “Якою має бути початкова освіта?”, “Як зробити навчання молодших школярів цікавим?”, “Як уникнути надмірного перевантаження учнів початкових класів?”. Ці та інші питання змушують задумуватися над справжнім оновленням початкової освіти, дієвим розвантаженням навчальних програм, широким використанням інноваційних технологій навчання. Тобто попереду у нас складна, багатогранна діяльність.

Своїми роздумами про розвиток освіти в районі поділилися також і гості конфенції. Зокрема, сільський голова села Худяки Роман Василина наголосив:

– Всі ми глибоко усвідомлюємо пріоритетність освіти як визначального фактора суспільного розвитку, досягнення кращих стандартів життя, утвердження України як держави. Тому я у своїй діяльності сільського голови докладаю максимум зусиль для підтримки освітніх закладів на території села. У співпраці з депутами нам вдалося покращити їх матеріально – технічний стан, провести ремонти і загалом забезпечити якісні освітні послуги нашим дітям. Адже від того, яким ми виростимо і виховаємо молоде покоління, таким буде і  майбутнє. А вам, шановні педагоги, велике спасибі за тепло сердець, бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання учнів в дусі любові до рідного краю. Тож зичу вам натхнення, творчої наснаги та нових здобутків на педагогічній ниві.

Вчителів привітали художніми номерами  з початком нового навчального року їхні колеги та вихованці.

Як зауважили учасники конференції, цей захід пройшов на високому рівні та став  своєрідним зарядом енергії перед новим навчальним роком. Адже він дав можливість поспілкуватись з колегами, обмінятися думками, обговорити проблеми навчального процесу, щоб увійти в новий навчальний рік з наснагою і новими силами, щоб творити самим і надихати інших.

1 1-1