Розвиток освіти в районі

iВ Черкаському районі функціонує 30 загальноосвітніх навчальних закладів (у т.ч. в Білозірській ОТГ – 4 ЗОШ).

ЗОШ І-ІІ ст. , ЗОШ І-ІІІ ст. – 24.  Планується прийняти в 1 клас 762 учні, до 11 кл. – 315 учнів. Працює  697 осіб педагогів.

Відповідно до перспективного плану формування територіальних громад Черкаського району створено одну та планується створити три спроможні територіальні громади.

У поточному році створено опорну школу в Білозірській ОТГ на базі Білозірської ЗОШ І-ІІІст.

Відповідно до перспективного плану формування територіальних громад Черкаського району опорні школи можуть бути створені:

• в Руськополянській ОТГ на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • в Мошнівській ОТГ на базі Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • в Червонослобідській ОТГ на базі Червонослобідській І-ІІІ ст. №2.

Відділом освіти вивчено питання створення опорних  шкіл та можливість оптимізації шкіл, які знаходяться у межах однієї сільської ради або територіально наближені одна до одної. По всіх закладах освіти зроблені та проаналізовані економічні розрахунки, враховані видатки щодо харчування дітей та підвезення до місця навчання і додому.

На даний час іде активне вивчення ситуації, зустрічі з керівниками закладів освіти, сільськими головами тощо.

Разом із тим, визначення опорних шкіл залежить від створення об’єднаних територіальних громад та  прийняття ними відповідного рішення.