Сільгосппідприємства району заборгували до Пенсійного фонду майже 200 тисяч гривень

Про стан погашення заборгованості з відшкодування пільгових пенсій до Пенсійного фонду йшлося під розширеної наради з керівниками сільгосппідприємств району.

Як повідомила начальник управління Пенсійного фонду у Черкаському районі Валентина Велько, борг з відшкодування пільгових пенсій по дев’яти підприємства району станом на 01.05.2015 року становить 235,7 тис. грн. Зокрема по сільськогосподарських підприємствах заборгованість з початку року зросла на 98,3 тис. грн. та становить 197,7 тис. грн.

Серед найбільших боржників по сплаті пільгових пенсій СТОВ «Хацьки», СТОВ «Маяк», Яснозірська філія СТОВ ім. Шевченка, СТОВ ім. Мічуріна, СТОВ ім. Шевченка, ВАТ «Україна», СФГ «Чаличне», ЗАТ «Маїс-техсервіс».

– Заборгованість виникла на підприємствах, де вже не проводиться фінансово-господарська діяльність або організації ліквідовуються, – пояснила Валентина Велько. – Проте управлінням вживаються всі заходи, передбачені чинним законодавством, до порушників платіжної дисципліни. Відтак, на розгляді в Черкаському окружному адміністративному суді знаходяться позовні заяви про стягення заборгованості на загальну суму 93,1 тис. грн. Крім того. на виконанні в органах Державної виконавчої служби знаходяться виконавчі листи Черкаського окружного адміністративного суду зі стягнення заборгованості по пільгових пенсіях на загальну суму 92,7 тис. грн.

Нагадаємо, вчора відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованої заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Серед питань порядку денного зокрема й стан виплати заборгованості  по сплаті платежів до управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі» на одному з вищезазначених боржників – СФГ „Чаличне”.