Підпільники труїли черкащан сурогатною горілкою та коньяком

В рамках спецоперації «Акциз – 2015» спільними зусиллями оперативних співробітників фіскальної служби Черкаської області та працівників міліції ліквідований підпільний цех з виробництва лікеро-горілчаних напоїв, який майже півроку діяв в гаражному приміщенні автокооперативу в м. Черкаси.

Організаторами підпільної гуральні виявилися двоє місцевих жителів, раніше судимих за аналогічний злочин. Підпільне виробництво влаштували в орендованому гаражі. В антисанітарних умовах виготовляли водно-спиртову суміш, для покращення смакових якостей додавали різні хімічні інгредієнти та барвники для зміни кольору. Небезпечний для вживання алкогольний фальсифікат реалізовували у пластикових ємностях жителям Черкаського регіону за ціною 28 грн. за літр.

Під час огляду підпільного виробництва правоохоронці виявили та вилучили майже 10 тис. л спирту на суму 920 тис. грн., понад 7 тис. л готової до реалізації фальсифікованої підакцизної продукції, значну кількість порожньої пластикової тари, обладнання для незаконного виробництва алкогольних напоїв та допоміжне устаткування, а також кошти від реалізації фальсифікату в сумі 18 тис. грн. готівкою. Загальна вартість вилучених у підпільній гуральні товарно-матеріальних цінностей становить 1,7 млн. грн.

Наразі тривають заходи щодо проведення експертних оцінок фахівців вилученої підакцизної продукції, встановлюються шляхи походження спирту та канали збуту незаконно виготовлених горілчаних напоїв. Відносно тіньових ділків розпочате кримінальне провадження.