На численні запитання платників ГУ ДФС у Черкаській області наводить запитання – відповіді з бази «ЗІР» щодо справляння акцизного податку.

1. За якими цінами здійснюється продаж тютюнових виробів у роздрібній мережі з 01.01.2015 року?

Відповідь:
Продаж тютюнових виробів у роздрібній мережі з 01.01.2015 року здійснюється за цінами, не вище за максимальні роздрібні ціни (МРЦ) встановлені виробниками або імпортерами товарів, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Тобто, до МРЦ (100 відс.) додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 5 відсотків. Вартість тютюнових виробів, вище за яку не дозволено їх реалізацію, можна отримати помноживши максимальну роздрібну ціну (вказану на пачці) на 1,05.

2. Як визначається дата виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку при передачі підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб і на підставі яких документів?

Відповідь:
Дата виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку за операціями з передачі підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб визначається на підставі первинного документу, що засвідчує факт такої передачі, а декларування податкових зобов’язань з акцизного податку в декларації акцизного податку здійснюється за період в якому відбулася така передача.

3. Що є базою оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі тютюнових виробів?

Відповідь:
Відповідно до пп. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України максимальні роздрібні ціни – ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому ПКУ. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Підпунктом 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.
Позицію Державної фіскальної служби України при визначенні податкових зобов’язань з акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів при реалізації тютюнових виробів викладено у листі від 20.01.2015 № 1519/7/99-99-19-03-03-17.
Таким чином, базою оподаткування акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюнових виробів є вартість (з податком на додану вартість) таких тютюнових виробів. Слід зазначити, що роздрібна ціна тютюнових виробів не може бути більшою за максимальну роздрібну ціну таких тютюнових виробів, збільшену на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

4. Чи сплачується акцизний податок із реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів у разі не прийняття рішення органами місцевого самоврядування про встановлення ставок акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів?

Відповідь:
Відповідно до п.п. 215.3.10 ст. 215 Податкового кодексу України для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до п.п. 213.1.9 ст. 213 ПКУ, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків.

При цьому об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (213.1.9 ст. 213 ПКУ).
У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов’язковими згідно з нормами ПКУ, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок (п.п. 12.3.5 ст. 12 ПКУ). При цьому ставки визначені ст. 215 ПКУ.

Відповідно до п.1 розд. ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» ці норми набирають чинності з 01.01.2015 року.

З цими та іншими роз’ясненнями щодо справляння податків, зборів, платежів можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *