Сільська громада Білозір’я матиме свій план розвитку

– Перше засідання робочої групи з розробки проекту перспективного плану розвитку населеного пункту відбудеться 30 квітня, – повідомив сільський голова Володимир Міцук. – Мета створення групи – вирішення проблемних питань добровільного об’єднання територіальних громад. Учасники групи сформулюють бачення розвитку нашого села, розроблять стратегічні та операційні цілі. Попередній план буде обговорено з громадою. Згодом його передадуть на розгляд та затвердження сесій спочатку сільської, а потім районної ради.

Методологія планування передбачає залучення до процесу багатьох учасників: крім місцевої влади, це й представники бюджетних установ, бізнес-структур. Важливими складовими у процесі планування є залучення пересічних мешканців до визначення напрямків розвитку та побудова діалогу між зацікавленими сторонами, зокрема – керівниками бюджетоутворюючих підприємств та громади.

Після затвердження плану розвитку розпочинається робота з його виконання. Для цього головні виконавці плану – громада і сільська рада – повинні розробити короткотермінові плани заходів, визначити відповідальних і терміни виконання, вести кропітку планомірну роботу з пошуку фінансових ресурсів для впровадження задуманого.

– Сьогодні на порядку денному для органів місцевого самоврядування є залучення інвестицій, без чого самодостатній розвиток населеного пункту буде неможливим, – наголошує Володимир Міцук.

Нагадаємо, 4 березня цього року набув чинності Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Його положеннями визначено процедури створення об’єднаних територіальних громад, правові умови та механізми. 8 квітня Уряд своєю постановою затвердив Методику формування спроможних територіальних громад, де визначені основні критерії та умови формування спроможних громад, принципи визначення адміністративних центрів громад та зон їх впливу, зон доступності населених пунктів до адміністративного центру та інші нормативи, а також зазначені основні засади розробки проектів перспективних планів.

Формування територій спроможних громад має здійснюватися за основним принципом «якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання».

No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

До Нового року залишилось:

13днів 02год. 29хв. 28сек.

Інвестиційна карта Черкаського району

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31